16512

مزایای کارت ویزیت الکترونیکی

ارتباط مستمر بین مشتری و فروشنده منجر به رونق یافتن کسب و کار می شود. از طرف دیگر در جهت بازاریابی موثر لازم است که تمامی کسب و کارها به مشتریان هدف خود به خوبی معرفی شوند. از این رو تمامی فروشندگان به استفاده از کارت های ویزیت روی آورده اند. این کارت ها در گذشته های نه چندان دور به صورت کاغذی عرضه می شدند. اما با پیشرفت تکنولوژی کارت ویزیت الکترونیکی جایگزین کارت ویزیت کاغذی شد. با توجه به اینکه اطلاعات محدودی در خصوص این کارت وجود دارد این مقاله به بررسی مزایای آن اختصاص یافته است.

کارت ویزیت الکترونیک

آشنایی با مزایای کارت ویزیت الکترونیکی

بسیاری از فروشندگان در جهت حفظ مشتریان هدف خود نیازمند برقرای تعامل دوجانبه هستند. در واقع آنها لازم می دانند که اطلاعات جدید در خصوص کسب و کارشان را در اختیار مشتریان قرار دهند تا آنها هدفمند اقدام به خرید محصول و یا خدمات کنند. به همین دلیل استفاده از کارت ویزیت الکترونیکی رونق بسیار زیادی یافته است. کارت ویزیت الکترونیکی از نظر محتوایی به معرفی کسب و کار و خدمات می پردازد بنابراین محتوای آن با کارت ویزیت کاغذی تفاوتی ندارد. اما استفاده از آن دارای محاسنی به شرح زیر است:

  • در وهله اول استفاده از کارت ویزیت الکترونیکی نوعی احترام به محیط زیست به شمار می رود زیرا در آن مصرف کاغذ به صفر می رسد.
  • در دسترس بودن اطلاعات کارت ویزیت از دیگر محاسن آن است. در واقع خریدار با مراجعه به گوشی همراه خود می تواند به اطلاعات جامعی در خصوص کسب و کار دست یابد.
  • در کارت ویزیت الکترونیکی امکان تعامل دو جانبه وجود دارد. این امر برای خریداران این باور را ایجاد می کند که مورد احترام فروشنده است.
  • امکان ذخیره اتوماتیک شماره مشتریان هدف در این شکل از بازاریابی وجود دارد. از این رو می توان همواره به آنها دسترسی داشت.
  • محدودیت زمانی و مکانی در کارت ویزیت الکترونیکی معنایی ندارد. در هر زمان و مکانی می توان اقدام به ارسال کارت کرد.
  • قابل ویرایش بودن این کارت از محاسن دیگری است که امکان ایجاد تغییر را در هر زمانی فراهم کرده است.